piątek, 4 sierpnia 2017

Recenzja książki nr 26. "Buntowniczka z pustyni" - Alwyn Hamilton


Od dziecka lubiłam książki przygodowe. Szczególnie takie, w których dużo się działo. "Buntowniczka z pustyni" autorstwa Alwyn Hamilton okazała się kolejnym strzałem w dziesiątkę. Nie dość, że piękna z zewnątrz, to na dodatek ciekawa wewnątrz. Sięgając po nią trochę się obawiałam, że zachwyty w mediach są przesadne. Teraz już wiem, że to wspaniała książka.


Główną bohaterką jest Amani, zwykła dziewczyna o niezwykłych zdolnościach. Potrafi doskonale strzelać z pistoletu. Lepiej niż niejeden mężczyzna. Wyróżnia ją coś jeszcze - jasnoniebieskie oczy będące rzadkością wśród ludzi zamieszkujących pustynię. Dziewczyna ma buntowniczy charakter. Marzy o ucieczce do innego, większego miasta. Chce zacząć nowe życie i być niezależna. Jest to trudne w świecie rządzonym przez mężczyzn, w którym kobiety nic nie znaczą.

Amani poznajemy podczas zawodów strzeleckich. Pojawia się tam również drugi bohater - tajemniczy i bardzo przystojny Jin. We dwójkę przeżywają wiele zaskakujących przygód, a my wraz z nimi. Z każdym rozdziałem dowiadujemy się ciekawych rzeczy o naszych bohaterach, którzy skrywają w sobie wiele tajemnic.


"Buntowniczka z pustyni" okazała się bardzo ciekawą książką. Dużym plusem jest wartka akcja. Ledwie skończy się jedna przygoda, a już zaczyna się następna. Nie można się przy niej nudzić. Alwyn Hamilton w genialny sposób połączyła realizm i fantastykę. Magii nie ma przesadnie dużo. Wszystko jest tak wyważone, że miałam wrażenie, iż cała historia mogłaby wydarzyć się na prawdę.


Ostatnio bardzo polubiłam książki z narracją w pierwszej osobie. Nieraz czuję się tak, jakbym to ja była główną bohaterką i opowiadała swoją historię. Dzięki takiej narracji łatwiej można się utożsamić z Amani i wraz z nią, podróżując, przeżywać niesamowite przygody.

"Buntowniczka z pustyni" to bardzo dobra, ciekawa i wciągająca książka. Czytało się ją szybko i przyjemnie. Już nie mogę się doczekać kontynuacji.

Tytuł: Buntowniczka z pustyni
Autor: Alwyn Hamilton
Seria: Buntowniczka z pustyni
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Liczba stron: 364
Rok wydania: 2017


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Witaj czytelniku! Skoro tutaj dotarłeś, będzie mi miło, jeśli pozostawisz po sobie ślad. Dziękuję za przeczytanie kawałka mych przemyśleń o książkach. Mam nadzieję, że los ponownie kiedyś Cię tu przyśle. Za każdy komentarz serdecznie dziękuję.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...